Blog

O ubezpieczeniach komunikacyjnych w prosty sposób


Opublikowane

Utrata prawa jazdy posłom nie grozi

W marcu 2015 r. przyjęto i opublikowano w Dzienniku Ustaw nowe przepisy zaostrzające kary za przekroczenie prędkości. Od 18 maja kierowca, który będzie jechał w terenie zabudowanym o 50 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy, może stracić prawo jazdy. Jednak nie każdy.

Dowiedz się więcej

Opublikowane

Co grozi za brak OC?

Ubezpieczenia komunikacyjne cechuje pewna swoboda w wyborze tego, przed czym chcemy być chronieni. Wyjątkiem jest ustawowo narzucona konieczność ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo – za brak aktualnej polisy grożą bardzo wysokie kary.

Dowiedz się więcej

Opublikowane

Kiedy przyda się Zielona Karta?

Wyjeżdżasz za granicę samochodem? Upewnij się że jesteś należycie ubezpieczony. Czy twoje ubezpieczenie OC będzie obowiązywać na terytorium państw przez które planujesz przejeżdżać? Bez tego nie ma co siadać za kierownicą.

Dowiedz się więcej

Opublikowane

Co to jest regres ubezpieczeniowy?

Ubezpieczasz samochód, a nie wiesz czym jest regres ubezpieczeniowy? Szybko nadrób zaległości w podstawowej wiedzy. Bo jeśli któregoś dnia spotka cię nieszczęście np. potrąci cię samochód, a sprawca ucieknie z miejsca wypadku, wiedza ta okaże się dla ciebie kluczowa.

Dowiedz się więcej