Trzy złote rady dla kierowców
Kierowcy nie śledzą na bieżąco zmian w świecie ubezpieczeniowym. Tematem interesują się tylko w momencie gdy wykupują ubezpieczenia dla swojego pojazdu. Gdy przychodzi kupić polisę OC, właściciele aut na gwałt szukają porad i wskazówek jak to okazać się sprytniejszym i nie przepłacić za ubezpieczeniach. Okazuje się, że złotych rad jest w sieci zatrzęsienie. Jak tu się nie zgubić?

Wbrew temu co sądzą kierowcy, ubezpieczenia samochodowe to temat rzeka i można o nim rozprawiać godzinami. Właściciele aut tuż przed zakupem ubezpieczeń poszukują w internecie informacji o tym jak kupić tanio i dobrze. Porad jest mnóstwo, które wybrać? Jak wyłowić te najważniejsze?

Już podpowiadamy: ostatnio w serwisie samnaprawiam.com ukazał się artykuł pt. „Trzy sposoby na tanie ubezpieczenie samochodu”, w którym autor zawarł trzy najważniejsze rady dla kierowców przy zakupie ubezpieczeń samochodowych. Oto one:

1 Kupuj najtańsze OC.

Każdy ubezpieczyciel zaproponuje ci ten sam zakres ubezpieczenia OC, bo tego wymaga ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach. Chcesz kupić najtańszą polisę OC? Skorzystaj z internetowego narzędzia jakim jest porównywarka ubezpieczeń OC.

2 Jeśli kupujesz nowe auto, to bez AC ani rusz.

Niestety Autocasco jest dość drogie. Jak oszczędzić na jego koszcie? Zainwestuj w pakiet OC i AC. Zakupy pakietowe zawsze są bardziej opłacalne, bo taniej jest kupować ubezpieczenia OC i Autocasco razem niż osobno.

3 Zastanów się nad mini AC

Gdy przeraża cię wizja kupna dość drogiego AC, nie rezygnuj całkiem z ochrony pojazdu (polisa OC nie chroni naszego auta!) tylko kup produkt typu Autocasco mini. Mini AC zawiera podstawową ochronę samochodu, a kosztuje naprawdę niewiele.

Oceń artykuł: