Kalkulator OC lekiem na całe zło?
Wszystko drożeje. Ceny paliwa przyprawiają o zawrót głowy. Ubezpieczenia nie tanieją. Jak w samochodzie coś się zepsuje, ekstra wydatek plus problemy z transportem skutecznie psują nastrój niejednemu kierowcy.

Lekiem na całe zło może być kalkulator OC. Dzięki niemu można zrobić szybkie rozeznanie w ofertach, wnikliwą analizę propozycji ubezpieczycieli czy ostatecznie kupić ubezpieczenie OC przez internet. A wszystko wygodnie, bez wychodzenia z domu z oszczędnością czasu i pieniędzy.

W kontekście OC warto zastanowić się nad dwiema kwestiami. Po pierwsze, dlaczego za obowiązkową polisę OC nie płacimy tyle samo w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych? Zakres oferowanej ochrony w każdej firmie ubezpieczeniowej jest dla nas taki sam (obecnie sumy gwarancyjne wynoszą 5 mln euro za szkody na osobie oraz 1 mln euro za szkody w mieniu), skąd więc różnice cenowe sięgające czasem kwot 500-1000 zł?

Po drugie, czy kalkulator OC i porównywarka OC to jedno i to samo? Oba te narzędzia pozwalają poznać cenę OC. Kalkulator może się jednak znajdować na stronie konkretnego towarzystwa i liczyć składkę tylko u tego ubezpieczyciela. Porównywarka natomiast sprawdza cenę OC w różnych firmach. Wypełniasz więc jeden formularz, a otrzymujesz oferty wielu ubezpieczycieli.

Oceń artykuł: