Co turyści powinni wiedzieć o ubezpieczeniach?
Uświadomienie sobie, że niedługo zbliża się sezon narciarski, to znakomite remedium na listopadową depresję. Jednakże zanim oddamy się białemu szaleństwu, powinniśmy pamiętać o kompleksowym ubezpieczeniu.

Przeglądając różne blogi turystyczne natrafiłem ostatnio na ten artykuł: „Ubezpieczenie w podróży”, zamieszczony w serwisie Busem przez Świat. Cóż, informacje tam zawarte można uznać za obowiązujące przez cały rok, nie tylko w trakcie sezonu zimowego. Pomysł na artykuł wziął się prawdopodobnie z obserwacji, że turyści nawet jeśli pamiętają o ubezpieczeniu, to albo nie zapoznają się z jego warunkami, albo nie dbają o to, aby zawrzeć odpowiednie zapisy.

A więc, jeśli pragniemy kompleksowego ubezpieczenia turystycznego, wykupić następujące opcje:

  • OC turysty,
  • jego NNW,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego.

W świetle ostatnich dramatycznych wydarzeń związanych z bankructwami biur podróży powinniśmy pamiętać również o tym, aby ubezpieczenie zapewniało zwrot kosztów odwołania wycieczki. Artykuł w Busem przez Świat powstał przy merytorycznym wsparciu porównywarki ubezpieczeń ipolisa.pl, która tym samym pokazuje, że dba o świadomość ubezpieczeniową nie tylko wśród kierowców.

Oceń artykuł: